Wybór odpowiednich instrumentów, metod i narzędzi do neutralizacji ryzyka – dzięki prawidłowemu monitoringowi rynku walutowego oraz dzięki wykorzystaniu modeli statystycznych jesteśmy w stanie określić kiedy ryzyko kursowe dla eksportera czy też dla importera jest podwyższone, a kiedy ryzyko takie jest względnie niższe. Tak postawiona diagnoza pozwala na odpowiedni dobór instrumentów służących do ubezpieczenia ryzyka.
Gdy poziom ryzyka jest wysoki, podpowiadamy, aby wybierać instrumenty służące do ubezpieczenia wysokiego poziomu ryzyka, a gdy ryzyko jest względnie niższe, podpowiadamy, aby wybierać instrument innego typu. Wiąże się to z optymalizacją kosztu ubezpieczenia, jak również z możliwością skorzystania z „dobrego kierunku” zmian kursów walut. Zasadą jest, iż instrument którego użycie pozwala skorzystać z „dobrego kierunku” zmian kursu walutowego , jednocześnie w mniejszym nieco stopniu chroni przed „złym kierunkiem” zmian kursów. Taki instrument jest tańszy. Natomiast instrument, którego użycie nie pozwoli na skorzystanie z „dobrego kierunku” zmian kursów walut, jednocześnie w większym stopniu chroni przed ryzykiem „złego kierunku zmian kursów”. Taki instrument jest droższy.
Znając rytm rynków walutowych (dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz dzięki odpowiednim modelom statystyczny) możemy zaproponować optymalny instrument na daną chwilę. Oznacza to że czasami najlepszy jest prosty forward, a innym razem najlepsza jest nabyta opcja walutowa.
Dzięki naszej usłudze przedsiębiorcy wchłaniają wiedzę, którą się z nimi dzielimy. Przedsiębiorcy zapoznają się z naszym wieloletnim, doświadczeniem. Taka wiedza, taka nauka to duża wartość naszej usługi – o czym mogą zaświadczyć nasi klienci referencyjni.